Zdrowie i Uroda

Przebarwienia na skórze – z laserem nie mają szans!

Oznaki starzenia się skóry mogą przybierać różne formy. Nie tylko zmarszczki mogą zdradzić Twój wiek. Charakterystycznym objawem starzenia się skóry są przebarwienia. Na szczęście przy pomocy nowoczesnych laserów można się ich pozbyć jeszcze szybciej niż zmarszczek. Dowiedz się więcej o usuwaniu przebarwień.

Przyczyny powstawania przebarwień na skórze

Przebarwienia to zmiany pigmentacyjne skóry, które są wyraźnie ciemniejsze od otoczenia oraz płaskie. Powstają na skutek nadmiernego i nierównomiernego odkładania się barwnika (melaniny) w skórze. Zwiększoną pigmentację wywołuje przede wszystkim ekspozycja skóry na promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez słońce lub lampy solaryjne. Czynniki, które mogą dodatkowo uwrażliwiać skórę na promieniowanie UV i zwiększać ryzyko powstawania przebarwień to:

  • stany zapalne skóry (np. powstające na skutek chorób dermatologicznych),
  • substancje o działaniu fotoalergicznym (np. niektóre zioła, kosmetyki, suplementy i leki),
  • zmiany hormonalne, zachodzące w organizmie (np. w czasie ciąży).

Na czym polega laserowe usuwanie przebarwień?

Specjaliści z Kliniki Dr Szczyt w Warszawie rekomendują usuwanie przebarwień przy pomocy technologii intensywnego światła pulsującego, czyli IPL. Urządzenie emituje światło o długości fali 450-600 nm, które jest selektywnie pochłaniane przez melaninę. Dochodzi do podgrzania naskórka i rozbicia nagromadzonego barwnika.

Laserowe usuwanie przebarwień jest mało bolesne i w większości przypadków nie wymaga znieczulenia. Lasertoterapii może towarzyszyć uczucie pieczenia, kłucia lub szczypania. Sesja trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut. Na zakończenie na skórę nakładany jest preparat ochronny i wspomagający regenerację, który należy stosować przez kolejnych kilka dni.

Efekty działania lasera na przebarwienia nie są widoczne od razu. Kolejnego dnia zmiany pigmentacyjne mogą wydawać się ciemniejsze, a po około 5 dniach zaczynają się złuszczać. Kiedy dojdzie do wymiany naskórka, przebarwienia stają się mniej widoczne lub całkowicie zanikają. Bardzo ważne jest, aby co najmniej przez miesiąc po zastosowaniu lasera, dobrze chronić skórę przed słońcem i stosować krem z filtrem (najlepiej SPF 50+).

Zalety laserowego usuwania przebarwień

Zabiegi laserowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się zmian pigmentacyjnych. Optymalne efekty można uzyskać już po kilku zabiegach, które wykonuje się z częstotliwością co 3 tygodnie. Co ważne, nie trzeba sobie robić przerwy od pracy, aby usunąć przebarwienia w gabinecie medycyny estetycznej. Niemal od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Początkowo na skórze może być widoczne lekkie zaczerwienienie i obrzęk, które po kilku dniach znikają, odsłaniając jaśniejszą skórę o równomiernym kolorycie.

Dodatkową zaletą laserowego usuwania przebarwień jest to, że zabieg ten poprawia ogólną kondycję skóry. Dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu, czego efektem jest zagęszczenie i wzmocnienie tkanki. Skóra staje się nie tylko rozjaśniona, ale też widocznie odmłodzona.

Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki lub potrzebujesz informacji na temat zabiegów medycyny estetycznej, kliknij tutaj po więcej informacji.

https://4fun.tv/news/ubezpieczenie-samochodu-jak-sprawdzic-co-zrobic-gdy-wygasa https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ live url