Ciekawe

Szkoda parkingowa… I co dalej?

Stłuczki i inne nieprzewidziane zdarzenia drogowe mogą przytrafić się nie tylko na drodze, ale również na parkingach. Duże natężenie ruchu, wąskie przejazdy, ciasne miejsca i ograniczona widoczność mogą sprawić, że chwila nieuwagi będzie miała poważne konsekwencje. Co powinieneś zrobić, jeśli przytrafi Ci się szkoda parkingowa? Sprawdź!

Szkoda parkingowa nie tylko na parkingu

Szkoda parkingowa to uszkodzenie samochodu powstające w momencie, kiedy kierowca chce zaparkować swój samochód albo usiłuje wyjechać z miejsca postojowego i w wyniku błędnego manewru uszkadza inny pojazd. Może dojść do niej na parkingu oraz w każdym innym miejscu postojowym. Standardowo, jeśli dojdzie do kolizji, obie strony znajdują się w swoich autach. W przypadku stłuczki parkingowej jest jednak inaczej. Z tego powodu dopełnienie formalności niezbędnych do otrzymania zadośćuczynienia od ubezpieczyciela jest mocno utrudnione. Co należy zrobić w takiej sytuacji?

Postępowanie w przypadku szkody parkingowej

Uszkodziłeś pojazd stojący na parkingu w galerii handlowej albo przed dużym marketem? W takim razie warto udać się do ochrony, aby wywołała właściciela samochodu przez głośniki. W innym przypadku znalezienie właściciela jest niełatwym zadaniem. Zostaw za wycieraczką swój numer telefonu, aby kierowca uszkodzonego auta mógł się z Tobą skontaktować. Pamiętaj o tym, aby zrobić zdjęcia wszystkim zarysowaniom i wgnieceniom. Po nawiązaniu kontaktu z właścicielem wozu należy spisać protokół. Na jego podstawie poszkodowana strona będzie mogła ubiegać się o odszkodowanie od Twojego ubezpieczyciela. Możesz również pokryć koszty naprawy z własnej kieszeni.