Zdrowie i Uroda

Makijaż permanentny – co zrobić, gdy nie spełnia oczekiwań?

Makijaż permanentny służy podkreśleniu oczu, brwi lub ust. Zabieg nie spełnił Twoich oczekiwań? Rozważ korektę albo usuwanie makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny – co zrobić, gdy nie spełnia oczekiwań?

Makijaż permanentny to zabieg, który sprawia, że rysy twarzy stają się wyraźniejsze. Oczy, brwi lub usta są widocznie podkreślone i nie trzeba już poświęcać zbyt dużo czasu na ich malowanie. Niestety efekt makijażu permanentnego nie zawsze spełnia nasze oczekiwania. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązania są dwa: korekta albo laserowe usunięcie makijażu permanentnego.

Na czym polega makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to tzw. tatuaż kosmetyczny, który służy wzmocnieniu barwy ust, brwi lub zarysu oczu. Procedura polega na wprowadzeniu tuszu pod skórę na odpowiednią głębokość. Przypomina to nieco wykonywanie tradycyjnego tatuażu, jednak jest od niego mniej trwałe. Makijaż permanentny może obejmować brwi, usta (sam kontur lub wypełnienie) lub powieki (kreski górne lub dolne). Prawidłowo wykonany makijaż permanentny utrzymuje się przez 1-2 lata i po tym czasie znika wraz ze złuszczającym się naskórkiem. Pigment z czasem ulega wyblaknięciu. Gdy zabieg wykonany zostanie przez niedoświadczoną osobę, a tusz zostanie umieszczony zbyt głęboko, makijaż permanentny może utrzymywać się dłużej, a co gorsza – stać się nieatrakcyjny. Zdarza się też, że od razu po zabiegu makijaż nie wygląda tak, jak byśmy sobie tego życzyli – jest krzywy, zbyt gruby lub za ciemny. W każdej z tych sytuacji warto rozważyć zabieg korekty lub laserowego usuwania makijażu permanentnego.

Korekta makijażu permanentnego

Jeśli makijaż permanentny jest za mało wyrazisty, można wykonać jego korektę, bardziej nasycając jego kolory i wypełniając kontur. Korekta makijażu permanentnego może również polegać na zakamuflowaniu niedoskonałości. Źle nałożony pigment można pokryć pigmentem w kolorze cielistym. Czasem podczas zabiegu korekty makijażu permanentnego wykorzystuje się działanie światła laserowego, które usuwa część tuszu (źle nałożonego lub zbyt intensywnego). Na oczyszczonej skórze po laserowym usuwaniu makijażu permanentnego można wykonać nowe brwi, kreski czy usta permanentne. Między laseroterapią a zabiegiem makijażu permanentnego należy zachować odpowiedni odstęp czasowy.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Według ekspertów z Kliniki Miracki w Katowicach w usuwaniu makijażu permanentnego najlepiej sprawdza się technologia pikosekundowa. Jej przewaga nad innymi metodami wynika z tego, że jest w stanie usunąć nawet pigment w kolorze czerwonym, co dla innych laserów stanowi dużą przeszkodę. Parametry energii dostarczanej w pigment przy użyciu technologii pikosekundowej pozwalają rozbić cząsteczki tuszu na elementy o mikroskopijnej wielkości. To bardzo ważna funkcja, ponieważ im mniejsza jest cząstka pigmentu, tym łatwiejsza staje się do usunięcia przez układ limfatyczny organizmu.

Dla uzyskania optymalnych efektów (maksymalnego usunięcia pigmentu spod skóry) konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Z sesji na sesję makijaż permanentny staje się coraz jaśniejszy, aż w końcu może stać się zupełnie niewidoczny. Jeśli naszym celem jest korekta makijażu, można wykonać mniej zabiegów – do momentu aż pigment stanie się wystarczająco jasny, aby można go było pokryć nowym tatuażem.

Zabieg laserem pikosekundowym nie jest zupełnie bezinwazyjny. Można spodziewać się po nim: niewielkiego obrzęku, łuszczenia się skóry, drobnych pęcherzy. Wszelkie podrażnienia muszą się samoistnie zagoić. Nie należy zdrapywać strupków ani przebijać pęcherzy, ponieważ może to spowodować powstanie blizny. Po zabiegu można natomiast zastosować chłodne okłady na skórę oraz sięgnąć po maści łagodzące zalecone przez lekarza wykonującego laseroterapię. Bardzo ważna jest też ochrona skóry przed działaniem promieni słonecznych.

W razie innych pytań skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.



Wysoki stolik do kuchni https://beesafe.pl/porady/prawo-jazdy-na-quada/ https://beesafe.pl/porady/umowa-kupna-sprzedazy-ciagnika/