Dom i Wnętrze

Okna antywłamaniowe – jaka jest zasada ich działania?

Im lepsze będą okna antywłamaniowe, tym większa pewność bezpieczeństwa. Aczkolwiek, już na wstępie należy powiedzieć, że same okna nie są w stanie powstrzymać złodziei przed rabunkiem. Co jednak nie oznacza, że należy zrezygnować z ich zakupu.

Okna antywłamaniowe z kluczykiem

Trzeba powiedzieć, że jest to podstawa, dzięki której nie będzie można otworzyć okna metodą na sznurek. O co dokładnie chodzi? O to, że złodzieje otwierają na wpół uchylone okna metodą na sznurek. Wpuszczają oni przez szparę sznurek, zahaczając o nią klamkę. Wystarczy tylko solidnie pociągnąć do góry, aby dom, czy też mieszkanie stanęło otworem. Kluczyk, który znajdować się będzie w klamce, uniemożliwi wykonanie tego. Nie można również zapomnieć o tym, że sama klamka musi zostać chroniona specjalną wkładką, która nie będzie łatwa do rozwiercenia od strony wewnętrznej. 

Dobry poziom zabezpieczeń

Jak działają okna antywłamaniowe? Na bazie dobrych zabezpieczeń, w skład których wchodzą okucia nie do podważenia. Kolejny bardzo ważny element, który musi zostać wyposażony w specjalne zaczepy antywyważeniowe. Na całym obwodzie umieszczane są specjalne czopy, które znacznie utrudniają wyważenie okien. Rabusie nie tłuką okien, jak to myśli wiele osób. Wywołuje to zbyt dużą ilość hałasu, ściągając uwagę przechodniów. To dlatego usiłują oni wyważyć okna, aby móc niepostrzeżenie dostać się do środka. Dobre zaczepy antywyważeniowe na pewno będą im to skutecznie uniemożliwiać, chroniąc dobytek znajdujący się w środku. 

 

Sejf do kampera przyczepy na wymiar https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/ https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac