Dom i Wnętrze

Jak stworzyć przytulny taras w ogrodzie?

Stworzenie komfortowej strefy wypoczynkowej jest dzisiaj prostsze niż się wydaje. Przytulny taras w ogrodzie stanie się idealną przestrzenią do odpoczynku w gronie bliskich czy z książką w ręce. W takim miejscu możemy też podawać posiłki czy podejmować gości na grillu. Jakie meble i dodatki wybrać?

Przytulny taras w ogrodzie jako miejsce spotkań

Aby móc stworzyć funkcjonalną przestrzeń, odpowiednią do spotkań w gronie rodziny czy znajomych potrzebne są meble ogrodowe. Ich wybór jest olbrzymi! Wśród wielu ciekawych opcji warto zwrócić uwagę na meble modułowe – są to kolekcje, w których elementy można wykorzystywać oddzielnie lub też łączyć ze sobą przy pomocy niewielkich złączek. Przytulny taras w ogrodzie z takimi meblami stanie się wybornym miejscem do podejmowania gości. Uzupełnieniem dla takiego kompletu są obszerne stoliki kawowe – znajdzie się na nich dość miejsca na filiżanki, spodeczki, wazon z kwiatami. Niebanalną opcją okaże się też fotel wiszący kokon – jest to kapitalny mebel do zaprowadzenia zmian w przestrzeni. Fotel ten posiada siedzisko umieszczone w kokonie zawieszonym nad ziemią – w ten sposób użytkownik odrywa nogi od ziemi… i swobodnie może bujać w obłokach! Kokon ochroni użytkownika zarówno przed silniejszymi podmuchami wiatru, jak i promieniami słońca.

Przytulny taras w ogrodzie z parasolem

Przytulny taras w ogrodzie warto uzupełnić o element, który pozwoli na skuteczna ochronę przed słońcem. Elementem takim może być rozłożysty parasol, który rzuca cień na meble wypoczynkowe ustawione na podeście. Parasole posiadają liczne punkty regulacji, co pozwala na precyzyjne dobranie kąta padania cienia. Czasza parasola wykonana jest z tkaniny technicznej pokrytej warstwa poliuretanu – to sprawia, że czasza zabezpieczona jest przed wnikaniem kurzu, wilgocią, dodatkowo parasol nie nagrzewa się.