Dom i Wnętrze

Jakie meble i dodatki wybrać do wnętrz w stylu loftowym?

Szukając niebanalnego sposobu na zaaranżowanie wnętrz mieszkania czy domu, warto zainteresować się stylem loftowym. Stylistyka industrialna cieszy się olbrzymim  zainteresowaniem, a dodatkowo sprawdzi się ona praktycznie w każdym wnętrzu. Czym jest styl loftowy i czym się charakteryzuje?

Czym jest styl industrialny?

Stylu loftowego nie da się pomylić z żadnym innym – jest on inspirowany przestrzeniami pofabrycznymi. Przestrzenie loftowe są przestronne, zazwyczaj utrzymane w stonowanych kolorach bieli, czerni, beżu i grafitu. Wiele osób jest zdania, że pomieszczenia w stylu loft są surowe – nic bardziej mylnego. Poprzez dobranie odpowiednich mebli i dodatków, wnętrza loftowe nabierają przytulnego i wyjątkowego charakteru – mówią projektanci ze sklepu notodo.pl. Poza stonowaną kolorystyką styl industrialny to również materiały – chętnie wykorzystywane jest lite drewno, stal malowana proszkowo, ale też szkło, cegła czy beton i kamień. Elementem, który wyróżnia przestrzenie industrialne, to także wysokie okna – mogą być one zdobione szprosami. Podsumowując: wnętrza industrialne są jasne, przestronne, dobrze doświetlone, posiadają jak najmniej dekoracji.

Meble industrialne – jakie wybrać?

Wyposażając wnętrza industrialne, warto przyjrzeć się przede wszystkim stołom kawowym. Są one oparte na stalowych ramach, blaty wykonywane są z litego drewna bukowego lub dębowego. Stoliki takie będą tworzyć centralny punkt w salonie czy w pokoju dziennym, pozwolą na podejmowanie gości. Innym elementem wystroju są wysokie hokery. Krzesła takie doskonale prezentować się będą w kuchniach, ale też przy wysokich stołach w salonach. Krzesła tego typu posiadają minimalistyczną budowę, nierzadko uzupełnione są o dodatkowy podnóżek. W salonach warto również wykorzystać szafki RTV, wpisujące się w stylistykę loft.

https://dziennikelblaski.pl/1053513 live url https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac