Dom i Wnętrze

Dobre okna z montażem w każdym domu

Okna z montażem to taki standard, który można spotkać w większości salonów. Finalna cena zależna jest od wielu czynników. M.in. od tego, z czego dokładnie wykonane będą profile okienne. Nie tylko takie informacje potrzebne są inwestorowi przed zakupem. O czym jeszcze nie można zapomnieć?

Okna z montażem i dobrą akustyką

Okno jest zamknięte, ale i tak słychać wszystko to, co dzieje się na ulicy? Tzn. że stolarka okienna nie jest w stanie zapewnić dobrej ochrony przed hałasem. Warto więc sprawdzić, jaki jest ich parametrami izolacji akustycznej. Taka najczęściej zalecana wartość to ok. 30 dB-40 dB. Do miejsc, które położone są w centrach wielkich miast polecana jest stolarka okienna charakteryzująca się jeszcze wyższymi parametrami izolacji akustycznej. Aby być pewnym tego, że w domu naprawdę będzie cicho i spokojnie – nawet, jeżeli ma się do czynienia ze środkiem dnia.

Stolarka okienna na gwarancji

Trzeba upewnić się, że udało się trafić na okna z montażem, które na dodatek podlegają gwarancji. Nie tylko, jeżeli mowa jest o samym produkcie, ale o montażu. Często ma się bowiem do czynienia z takimi sytuacjami, że montaż został wykonany w sposób nieprawidłowy, przez co samo okno nie spełnia należycie swoich funkcji. Warto więc upewnić się, czy w razie czego można liczyć na wsparcie serwisowe. Przy okazji warto również upewnić się, ile taka gwarancja będzie trwała. Tak, aby być pewnym tego, że nawet po kilku latach zawsze będzie można zawołać serwis, który może zająć się tak prozaiczną sprawą, jak chociażby regulacja okna.