Dom i Wnętrze

Jaką fototapetę wybrać do pokoju dziewczynki?

Pokój dziewczynki powinien być urządzony w taki sposób, aby dziecko chciało spędzać w nim jak najwięcej czasu. Jasne, pastelowe kolory to podstawa. Oprócz tego na jednej ze ścian można przykleić atrakcyjną fototapetę na przykład z księżniczkami. Najlepiej unikać obrazów 3D, ponieważ mogą być zbyt męczące dla wzroku malucha. Każdy produkt w dziecięcym pokoju musi spełniać konkretne wymagania, aby był nie tylko atrakcyjny, ale przede wszystkim bezpieczny dla najmłodszych.

Jakie cechy powinna posiadać fototapeta do pokoju dziecięcego?

Wszystko co znajduje się w pokoju młodej damy musi być przede wszystkim nieszkodliwe dla jej zdrowia. W związku z tym warto wybrać fototapetę od sprawdzonego producenta – takiego jak obchodzący w tym roku 10 urodziny sklep z fototapetami FOTEKS. Wtedy rodzice mają pewność, że ich dziecko nie będzie narażone na groźne czynniki na przykład toksyczny klej, albo rakotwórczy materiał.

Nawet jeśli dziewczynka jest alergiczką, to mimo to można zamontować w jej pokoju fototapetę, ale należy znaleźć produkt hipoalergiczny. Takie kryteria spełniają niektóre fototapety winylowe. Są one idealne dla maluszków nawet tuż po urodzeniu.

Fototapeta powinna być zmywalna. Ten sam wymóg dotyczy ścian pomalowanych farbą. Niestety, ale maluchy mogą ubrudzić powierzchnie jedzeniem, albo kredkami, więc by nie organizować co miesiąc remontu lepiej postawić na zmywalną tapetę.

Oprócz odporności na zabrudzenia warto zadbać o to, aby fototapeta była również odporna na uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym musi mieć dość dużą gramaturę około 300 g/m2 oraz odpowiednią grubość.

Jakie są najbardziej popularne motywy fototapet do pokoju dziewczynki?

Dla najmniejszych dam, które dopiero pojawiły się na świecie najbardziej uniwersalne będą motywy zwierzęce (zobacz), czyli na przykład sarenki w lesie, jeże wśród trawy czy zające w gałęziach.

Dla starszych dziewczynek można wybrać fototapety związane z ich zainteresowaniami. Przyszłe podróżniczki z pewnością będą zadowolone z fototapety przedstawiającej mapę świata. Taka tapeta może stać się interaktywna poprzez zaznaczanie na niej miejsc, gdzie dziecko podróżowało z rodzicami.

Rozwiązaniem, które sprawdzi się niemal zawsze w pokoju dziewczynki jest fototapeta z księżniczkami lub innymi postaciami z bajek. Dziecko będzie zachwycone, że może bawić się i zasypiać w otoczeniu ulubionych bohaterów. Motyw, który jest obecnie równie popularny to jednorożce i tęcza (klik). Jeśli Twoja córka jest fanką unicornów, to z pewnością wpadnie w zachwyt mając je na ścianie w swoim pokoju.

Czy można wzbogacić fototapetę w pokoju dziewczynki?

Jeśli sama fototapeta nie zawiera wielu elementów, albo jej wygląd znudził się już dziecku to można dokupić specjalne naklejki do przyklejenia na ścianę. Oprócz tego warto kupić plakaty, które będą nawiązywać do zainteresowań dziecka lub po prostu obrazki z postaciami z bajek.

Jednak nie należy przesadzać z ilością dodatków, ponieważ zbyt dużo bodźców może być męczące dla dziecka. To utrudnia zasypianie w pokoju oraz odpoczynek. Dokładnie tak samo jest w przypadku kolorów. Większość fototapet dla najmłodszych jest w stonowanych kolorach pastelach, a nawet beżach.

 

Czy można samodzielnie zamontować fototapetę?

Jeśli chcesz wykonać szybki remont i nie zamierzasz zatrudniać ekipy remontowej, to zdecydowanie najłatwiejszym rozwiązaniem będzie zakup fototapety. Taki produkt można łatwo i szybko położyć na ścianę i cieszyć się widokiem odświeżonego pokoju dziecięcego. Wystarczy kupić dobrej jakości fototapetę, która podczas klejenia nie będzie się odkształcać. Zarówno rozciąganie się materiału, jak i jego kurczenie się podczas nakładania go na ścianę może skończyć się brzydkimi niedociągnięciami. W związku z tym najlepiej kupić fototapetę z najwyższej półki i dobrej jakości klej. Wtedy samodzielne przyklejenie produktu na ścianę jest naprawdę prostym zadaniem.

 

 

 

 

 

efoxstory.com orthegoldcps.org Dębowa konsola do przedpokoju loft