gala_collezione_volta
Dom i Wnętrze

Sofa skórzana, czy sofa z tkaniny?

Sofa skórzana to szyk i elegancja, sofa z tkaniny to miękkość i poczucie przytulności. Obie mogą prezentować się zjawiskowo, dlatego tak ciężko przychodzi nam zdecydować się na rodzaj obicia podczas zakupu nowej sofy. W artykule podpowiemy co powinieneś wziąć pod uwagę wybierając obicia, a także gdzie możesz zakupić wysokiej jakości meble tapicerowane.

Sofa skórzana – czy nadaje się do każdego rodzaju wnętrz?

Sofa skórzana jest eleganckim meblem, prezentującym się doskonale zarówno w salonach i loftach, jak i niewielkich pomieszczeniach. Doskonałym przykładem takiej eleganckiej sofy skórzanej, która nie zajmuje jednak dużo przestrzeni, jest Sofa Genova marki Gala Collezione, o której możesz dowiedzieć się więcej na stronie producenta https://www.galameble.com/sofy/. Sofa Genova charakteryzuje się minimalistycznym, nowoczesnym designem i ponadprzeciętną elegancją. Jej niewątpliwą zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości i duża wytrzymałość materiału obiciowego. Dodatkowo w ofercie dostępnych jest kilka rodzajów skór, które różnią się rodzajem printu na powierzchni, sposobem wykończenia oraz odczuciami, jakie dają podczas dotyku. Można więc dobrać rodzaj pokrycia skórzanego do własnych potrzeb i poczucia estetyki. Większość z nas i tak na co dzień korzysta z dekoracyjnych pledów, kocy czy narzut.

Sofa z tkaniny – jakie są jej zalety?

Sofa z tkaniny sprawia wrażenie większej miękkości i przytulności. Sofa w takim rodzaju obicia pozostaje termicznie neutralna, niezależnie od pory roku. Jeśli decydujemy się na sofę tapicerowaną tkaniną, koniecznie wybierzmy taką, która została wykonana z najwyższej jakości materiałów – to zapewni piękny wygląd sofy przez długi czas i odporność obicia na powstawanie śladów związanych z użytkowaniem. Wspomniany wyżej producent mebli tapicerowanych – marka Gala Collezione, stosuje jedne z najlepszych materiałów nie tylko w do wykonania pokrowców na sofy, ale także do ich konstrukcji, jak i wypełnienia, co zapewnia im wytrzymałość i długą żywotność. Ponadto sofy marki Gala Collezione charakteryzują się bogatą funkcjonalnością i z łatwością można dobrać do nich fotele, podnóżki, czy szezlongi z tej samej kolekcji. Słabszą stroną sofy w tkaninie może być łatwe brudzenie się, szczególnie kiedy korzystają z niej dzieci, jednak odpowiednie czyszczenie i konserwacja obicia pomogą zachować sofę w świetnej kondycji, szczególnie jeśli zdecydujemy się na tkaninę o właściwościach plamoopornych, z dodatkowymi apreturami utrudniającymi wchłanianie płynów i ułatwiającymi czyszczenie. W sofach z tkaniny mamy także do wyboru bogatszą gamę kolorystyczną, niż w tych skórzanych, choć i te występują już w coraz odważniejszych barwach. Sofa skórzana wcale nie musi być ciemna, ani surowa, obecnie dużą popularnością cieszą się sofy z jasnej skóry, a nawet o jaskrawych kolorach, jak intensywna czerwień czy pomarańcz.

 

Zarówno sofy skórzane jak i obite tkaniną, mogą wpasować się świetnie w każdego rodzaju wnętrze, dlatego zwykle zastanawiamy się na czym zależy nam najbardziej – szyk i elegancja, bądź funkcjonalność i przytulność. Wybierając mebel wysokiej jakości, masz jednak sporą szansę na połączenie wszystkich tych cech.

 

Industrialna konsola z półką do przedpokoju https://beesafe.pl/porady/zniesienie-wspolwlasnosci-samochodu/ https://www.krn.pl/wiadomosci/jak-wybrac-najlepsze-ubezpieczenie-samochodowe